Wycieczki dla szkół po Toruniu

Home / Wycieczki dla szkół po Toruniu

Toruń to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Hasło „wycieczki szkolne Toruń” pojawia się często w zapytaniach w wyszukiwarkach internetowych. Każdego roku miasto plasuje się w ścisłej czołówce rankingów na najciekawsze miejsce turystyczne w naszym kraju, i cel wycieczek szkolnych. Dlaczego akurat wycieczka do Torunia? Dlatego, że mamy tutaj przepiękną Starówkę z zabytkami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, możemy poszczycić się unikalną architekturą, wieloma ciekawymi interaktywnymi muzeami, miejscami, w których można aktywnie spędzić czas, ale przede wszystkim panuje tutaj niezwykły klimat, który pozwala turystom na przeżycie wspaniałej przygody w murach średniowiecznego miasta. Toruń zaskakuje na każdym kroku. W powietrzu czuć słodkawy zapach pierników, na ulicach spotkać można Krzyżaków, zaś monumentalny Kopernik bacznie obserwuje wszystko ze swego cokołu. Toruń, to miasto idealne na piesze wycieczki. Wszystko co w nim najważniejsze i najpiękniejsze jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nie bez powodu miasto wita Was hasłem „Gotyk na dotyk”.


Dlatego też, jeśli jesteś nauczycielem i planujesz wycieczkę szkolną, nie musisz dłużej szukać pomysłu na udany wyjazd. Zapraszamy do Torunia! Dajemy gwarancję, że będzie to niezapomniana przygoda dla Twojej grupy, a hasło „wycieczka szkolna do Torunia” będzie w Was budzić tylko dobre wspomnienia.
Nasza agencja przewodników oferuje cały wachlarz wycieczek po Toruniu. Możecie spędzić z nami kilka godzin, zwiedzając najważniejsze miejsca na toruńskiej mapie lub spędzić z nami kilka dni, odwiedzając również w czasie dłuższej wycieczki szkolnej Toruń oraz pobliskie miejscowości. Mimo, że wszyscy nasi przewodnicy, to wykwalifikowani specjaliści od historii, architektury i historii sztuki, to jednak dla nas najważniejsza jest inna umiejętność.

Umiejętność zainteresowania uczestnika wycieczki, tym co mamy Wam do pokazania. Spacer z przewodnikiem ma być ciekawy, fascynujący, pełen ciekawostek, wręcz porywający, a nie nudny. Nie pozwolimy, aby grupa szkolna przez dwie godziny słuchała monologu na temat stylów architektonicznych oraz wykładu na temat układu cegieł murów obronnych (chyba, że będzie to Waszym życzeniem). Nasze spacery odbywają się w przyjaznej, luźnej i pełnej pasji atmosferze. Zachęcamy grupy do aktywnego udziału w zwiedzaniu, zaskakujemy ciekawostkami i zagadkami. Wszystko po to, aby pobyt w Toruniu oraz wiedza nabyta w czasie spaceru na długo pozostały w pamięci uczestników. Wszyscy nasi przewodnicy mają długoletnią praktykę w pracy z dziećmi i młodzieżą szkolną.


Program wycieczek

Program każdego zwiedzania Torunia dostosowujemy do wieku, zainteresowań oraz oczekiwań grupy. Najmłodsze dzieci (nawet te przedszkolne) wysłuchają wielu legend i ciekawostek związanych z miastem. Poznają tajemnice toruńskiego smoka, dowiedzą się jak wyglądał dzień Mikołaja Kopernika, kiedy był w ich wieku, na własne oczy zobaczą jaką tajemnicę kryje w sobie piernikowa katarzynka.
Starsze grupy szkolne przeniosą się w czasie i zostaną uczestnikami spaceru po dawnym Toruniu. Nasz przewodnik w nietuzinkowy sposób przedstawi historię założenia miasta przez Krzyżaków, opowie o tym, który król zostawił swoje serce w Toruniu, wskaże miejsce, w którym mieszkał sam Napoleon Bonaparte wizytując gród Kopernika. W ciekawy i pełen pasji sposób pokaże Wam jak fascynująca może być historia.
Dla każdej grupy szkolnej dobieramy indywidualnie przewodnika, który będzie odpowiadał Waszym wymaganiom!
Jeśli chcesz, aby Twoja grupa spędziła aktywnie czas w nietuzinkowy sposób, proponujemy gry miejskie. Zadania, którym mają sprostać uczestnicy, dobierane są adekwatnie do wieku dzieci/ młodzieży oraz wszystkie one związane są z Toruniem. Poznajemy miasto poprzez świetną zabawę!
Usługa przewodnika po Toruniu, to jednak nie wszystko. Nasz agencja zajmie się organizacją całego pobytu grupy szkolnych w naszym mieście. Dokonamy rezerwacji do muzeów i innych atrakcji, pomożemy w znalezieniu noclegu oraz dobrze nakarmimy (wiadomo, że głodne dziecko, to złe dziecko 😉 Jednym słowem, wystarczy skontaktować się z nami, a my zajmiemy się wszystkim. Podsumowując:

  • Organizujemy wycieczki szkolne do Torunia, jednodniowe i kilkudniowe
  • Organizujemy zwiedzanie Torunia z przewodnikiem miejski
  • Organizujemy gry miejskie
  • Rezerwujemy bilety wstępu do muzeum/atrakcji
  • Dokonujemy rezerwacji obiadów (i innych posiłków)
  • Pomagamy w poszukiwaniu noclegów

Poniżej przedstawiamy gotowe programy zwiedzania Torunia z przewodnikiem, stworzone z myślą o grupach szkolnych. Jest to nasza propozycja przemyślanych i sprawdzonych tras zwiedzania dla wycieczek szkolnych odwiedzających Toruń, wśród których każda grupa powinna znaleźć coś dla siebie. Oczywiście wspólnie możemy ułożyć inny program zwiedzania, lub przygotować niestandardową propozycję na Wasz pobyt w Toruniu. Wystarczy się z nami skontaktować. Zapraszamy!

GRY MIEJSKIE DLA SZKÓŁ

Chcesz zwiedzać aktywnie? Zagraj z nami w Toruń!

Formularz kontakowy

Jeśli chcesz zamówić przewodnika po Toruniu, napisz do nas lub zadzwoń

Agencja Przewodników po Toruniu Kopiernik


ul. Bażyńskich 8/33, 87-100 Toruń
Telefon: 600-638-077
e-mail: [email protected]

Biuro czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 09:00-20:00