Trasy zwiedzania Torunia

Home / Trasy zwiedzania Torunia

Toruń, jego zabytki i zwiedzanie ich z przewodnikiem. Przepis na wycieczkę idealną? Tak!
Miasto Toruń ma wiele miejsc godnych zobaczenia. Zabytki gotyku na światowym poziomie, atrakcje turystyczne dla dużych i małych, trasy spacerowe na Starówce i poza nią. Nieważne czy przyjeżdżasz na 2 godziny, czy na kilkudniową wycieczkę. Zawsze znajdą się miejsca do odkrycia i poznania.


Jako agencja przewodników po Toruniu chcielibyśmy ułatwić wszystkim poznanie Torunia. Dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka gotowych tras zwiedzania, do wykorzystania w czasie spacerów z naszymi przewodnikami (polecamy), lub samodzielnie. Przygotowując nasze trasy, pomyśleliśmy o turystach o różnych zainteresowaniach i wieku. Mamy więc trasy typowo dla dzieci, gdzie przeważają legendy i baśnie, gdzie małemu podróżnikowi przybliżamy historię Torunia w luźnej formie, bez przydługich opisów i bez przesadnej liczby detali. Zwiedzanie Torunia z przewodnikiem ma być dla małego odkrywcy przygodą, a nie szczegółową lekcją historii.

Dla dorosłych i starszej młodzieży również mamy kilka wariantów. Mamy trasy klasyczne (nie znaczy nudne!) wiodące przez najważniejsze zabytki grodu Kopernika, są to spokojnie spacery wzbogacane wiedzą i pasją naszych przewodników miejskich. Mamy również trasy tematyczne, gdzie zarówno program spaceru, jak i narracja przewodnika skupiają się wokół jednego tematu. Może to być Toruń krzyżacki, może to być szlak barokowej architektury, lub coś zupełnie innego, np. Toruń dla fascynatów militariów, gdzie trasa zawiera toruńskie forty, bunkry i tajne przejścia. Osobne trasy znajdą również u nas pielgrzymi, czy fani Mikołaja Kopernika, gdzie przewodnik wskaże wszystkie zabytki związane z wielkim astronomem.


Jakie zabytki zwiedzimy w Toruniu

Wszyscy przecież wiedzą, że w Toruniu jest Dom Kopernika. Ale czy na pewno jeden? Mamy piękną Katedrę, ale przecież są inne kościoły na Starówce, każdy z własną legendą i historią. Każdy wyjeżdża z Torunia z torbą pierników, ale może można gdzieś je upiec samemu….Toruń to setki możliwości zwiedzania, dziesiątki zabytków i atrakcji. Są oczywiście miejsca znane wszystkim, ale również setki miejsc nietuzinkowych, które zwyczajnie można ominąć, kiedy się nie wie które otworzyć drzwi. Od tego również są nasze gotowe programy zwiedzania zwiedzania. Nasi przewodnicy po Torunia i nasze trasy zwiedzania mają pomóc Wam odkryć Toruń i jego sekrety. Zgłębiamy tajemnice miasta od lat, i w czasie tych spacerów chcemy Wam to wszystko pokazać.
I jeszcze jedna ważna rzecz. W czasie zwiedzania Torunia według naszych tras pokażemy Wam wszystkie najważniejsze zabytki miasta, ale zawsze staramy się pamiętać o jednym, zwiedzanie Torunia z naszymi przewodnikami ma być BEZ PRZYNUDZANIA! I tak będzie:) Bo Toruń, zabytki, zwiedzanie nie muszą oznaczać nudy, to tylko kwestia właściwego podejścia do tematu.
Poniżej kilka gotowych tras/programów zwiedzania Torunia. Zapoznajcie się z nimi spokojnie, są dla małych i dużych, ogólne i tematyczne.
Pamiętajcie również o tym, że te trasy to tylko sugestia. Jeśli więc macie swój indywidualny pomysł na zwiedzenie miasta, zapraszamy do kontaktu, wspólnie ustalimy plan zwiedzania odpowiedni dla Ciebie lub dla Twojej grupy Jeśli więc wybieracie się do Torunia, skorzystajcie z naszej wiedzy i doświadczenia.

GRY MIEJSKIE - DLA DOROSŁYCH I DZIECI

Zagraj z nami w Toruń! Dla każdej grupy wiekowej inne zadania

TORUŃ I OKOLICE

Krótsze i dłuższe wycieczki w piękne okolice Torunia